PERFORMANŢE

PERFORMANŢE

PERFORMANŢA ŞCOLARĂ 2004-2005

  • procentul de promovabilitate:
    • Gimnaziu -100% ;
    • Liceu – 99.95%
    • Şcoală profesională –100%;
    • Şcoala de arte şi meserii – nivel 1 de calificare – 100%
    • Testele Naţionale– 100%
    • Bacalaureat – 99.97%
    • Examen de competenţe profesionale liceu – 100%
    • Examenul de absolvire a şcolii profesionale – 100%
    • Examenul de competenţe profesionale – nivel 1 de calificare S.A.M. – 100%;

 

REZULTATE LA OLIMPIADE ŞI CONCURSURI ŞCOLARE

Olimpiadele şcolare scot în evidenţă înzestrarea intelectuală şi interesul pentru învăţătură al elevilor, precum şi competenţa cu care aceştia sunt pregătiţi şi îndrumaţi de cadrele didactice.

 

Realizările anului şcolar 2003-2004:

 

  1. Activitatea de performanţă la olimpiade şi concursuri şcolare:

 Faza judeţeană 2003

Olimpiade de cultura generală
  • Limba engleză: Menţiune, clasa a X-a
  • Limba franceză: Menţiune, clasa a IX-a
  • Limba română: Menţiune, clasa a X-a

Menţiune, clasa a XI-a

  • Economie politică: Premiul II, clasa a XII-a
Concurs de informatică aplicată
  • Menţiune, clasa a IX-a

 Olimpiada interdisciplinară tehnică

  • Premiul II, clasa a X-a
  • Premiul III, clasa a XII-a
  • Menţiune clasa a XI-a
  • 2 Menţiuni clasa a XII-a

Olimpiada sportului şcolar

  • locul I, tenis de masă
  • locul I, şah fete
  • locul II, şah băieţi
  • locul II, baschet băieţi
  • locul II, handbal băieţi

2. Activităţi extracurriculare

  • Spectacolul concurs “Glas de înger” – Premiul II
  • Concurs de “Protecţie civilă” : – locul II
  • Concursul “Sanitarii pricepuţi” – locul III
  • Concursul „Educaţie rutieră – educaţie pentru viaţă” – locul II
  • Concursul Naţional al Revistelor Şcolare – „Ecouri” – locul II

Realizările anului şcolar 2004- 2005

  1. Activitatea de performanţă la olimpiade şi concursuri şcolare:

Faza judeţeană

Olimpiade de cultura generală
  • Limbi moderne: Premiul II, clasa a VI-a

Premiul III, clasa a XII-a

Menţiune, clasa a X-a

  • Istorie: Menţiune, clasa a X-a

Concurs de Informatică Aplicată

  • 2 Menţiuni, clasa a IX-a

Olimpiada de Electronică şi Automatizări

  • Premiul I, clasa a XII-a
  • Premiul III, clasa a XI-a
  • Premiul III, clasa a XII-a
  • Menţiune, clasa a XI-a

Concurs pe meserii

  • Premiul I, clasa 303
  • Premiul II, clasa 303
  • 2 Premii III, clasa 303

Concurs „D. Mendeleev”

  • Premiul III, clasa a IX-a

Concurs Naţional Chimexpert

  • Premiul special al juriului, clasa a IX-a

 

Activităţi extracurriculare

Concursul Naţional al Revistelor Şcolare  – „Ecouri” – locul II

Concurs Educaţie Rutiera

  • Premiul I, secţiunea pe echipaje
  • Premiul I, clasa VII – secţiunea individual compus
  • Premiul III, clasa a IV-a – secţiunea individual compus

SesiuneaEinstein –Arc  peste timp

  • 4 Premii II, clasa a XI-a

Concurs Educaţie fizică-clasament

  • Locul II, clasele IX-XII Echipa Baschet M Nelegitimaţi
  • Locul IV, clasele IX-XII Echipa Baschet M Legitimaţi
  • Locul IV, clasele IX-XII Echipa Baschet F  Nelegitimaţi
  • Locul I, judeţ Echipa Handbal M
  • Locul III Echipa Şah
  • Locul I, clasa a IX- a cros
  • Locul IV, clasa a XI- a cros

Concursul Internaţional Festival

  • Premiul III, clasa a XII-a III
  • Premiul III, clasa a X-a III

Concursul Judeţean de Creaţie Tehnică Inventică

  • Premiul I, clasa a IX-a I
  • Premiul I, clasa a XI-a I
  • Premiul I, clasa a XI-a I